Vitajte na stránke spoločnosti RAUCH SPEKTRUM s.r.o.

O spoločnosti RAUCH SPEKTRUM s.r.o.

O spoločnosti RAUCH SPEKTRUM s.r.o.

Spoločnosť RAUCH SPEKTRUM s.r.o. vyvíja, vyrába, inštaluje, opravuje a rekonštruuje technologické zariadenia pre potravinárstvo. Vzhľadom na dlhoročnú tradíciu výroby a potenciál skúseností našich pracovníkov sa špecializujeme na vývoj a výrobu zariadení na údenie, sušenie a zretie mäsových výrobkov, mäsa, hydiny, rýb a syrov.

Naši zamestnanci majú dlhoročné skúsenosti v spracovaní mäsa a mäsových výrobkov, resp. pri výrobe strojov a zariadení pre spracovanie potravín. Kombináciou našich znalostí a skúseností z oblasti potravinárskej technológie a strojárstva dosahujeme výsledky, ktoré našich zákazníkov posúvajú vpred a umožňujú im ich vlastné napredovanie a rozvoj.

udiaren

Naše zariadenia sú roky prevádzkované spokojnými zákazníkmi nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Grécku, Ukrajine, Gruzínsku, Ruskej federácii a Portugalsku. Početnosť referencií zariadení spoľahlivo pracujúcich vo vzdialenosti aj mnoho tisíc kilometrov a spokojnosť našich zákazníkov sú dôkazom kvality našej práce.

Vyrábané technologické zariadenia spĺňajú technické a legislatívne podmienky krajín európskej únie a sú opatrené označením CE s príslušným certifikátom zhody. Nakoľko naše zariadenia využívajú výsledky nášho dlhodobého výskumu z oblasti technológie potravín, bol našej spoločnosti Technickým a skúšobným ústavom pôdohospodárskym vydaný Certifikát o inovatívnych technológiách v súlade so Zelenou knihou o inovácii KOM.

Okrem vývoja a výroby potravinárskych zariadení poskytujeme aj technické a technologické poradenstvo v oblasti technológie potravín, projekčnú a poradenskú činnosť pri plánovaní, výstavbe a zariaďovaní potravinárskych prevádzok.
Naša spoločnosť poskytuje aj kooperačné činnosti partnerom z oblasti strojárstva, využívajúcim najmä presné rezanie oceľových plechov a profilov laserovým rezacím zariadením Trumpf TruLaser.

Výrobný program spoločnosti RAUCH SPEKTRUM s.r.o.:

Výrobný program:

 • Hybridná udiarenská komora

  Plne automatická prevádzka, plynulý prechod medzi jednotlivými režimami zariadenia bez potreby jeho úprav.

 • Udiarenské komory

  Zariadenie je určené na automatické údenie horúcim dymom a tepelné opracovanie mäsa, mäsových výrobkov, hydiny, rýb a syrov.

 • Varné komory

  Zariadenie je určené na varenie mäsových výrobkov, mäsa, rýb, resp. zeleniny v pare kde údenie nieje požadované.

 • Schladzovacie komory

  Zariadenie je určené na rýchle a intenzívne schladenie výrobkov po tepelnom opracovaní na baliacu, resp. expedičnú teplotu

 • Udiarenská komora TNV

  Zariadenie určené pre prvú fázu výroby tepelne neopracovaných mäsových výrobkov – fermentáciu výrobkov po ich narazení do obalu a údenie studeným dymom.

 • Sušiarenská komora TNV

  Zariadenie určené pre sušenie a zretie tepelne neopracovaných mäsových výrobkov po ukončení predošlej fázy - fermentácie a údenia studeným dymom v udiarenskej komore

Novinky v oblasti potravinárskej výroby:

 • Hybridná udiarenská komora

  Umožňuje plnohodnotnú výrobu takmer všetkých druhov mäsových výrobkov. Plne automatická prevádzka, plynulý prechod medzi jednotlivými režimami zariadenia bez potreby jeho úprav. Dosahuje vynikajúce výsledky pri údení výrobkov s vysokou povrchovou vlhkosťou a výrobkov citlivých na teplotu (ryby, syry, tofu).

 • Riadiaci systém iRauch

  Riadiaci systém novej generácie iRauch riadi technologický proces a zabezpečuje automatickú prevádzku udiarne. Programové vybavenie umožňuje ľubovoľné radenie fáz technologického procesu ako aj zostavenie užívateľských programov s rôznymi hodnotami parametrov (teplota, vlhkosť, čas, prúdenie vzduchu) v jednotlivých fázach procesu.

 • Udiarenská komora TNV

  Zariadenie určené pre prvú fázu výroby tepelne neopracovaných mäsových výrobkov – fermentáciu výrobkov po ich narazení do obalu a údenie studeným dymom. Spravidla inštalované v priestore vopred stavebne pripravenom zákazníkom, ktorý je rozdelený na časť samotnej klimatizovanej komory a strojovňu v ktorej je umiestnená technológia.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti